Vážení zákazníci, 30.4. ZAVÍRÁME naší online-maloobchodní prodejnu, využijte poslední možnost nákupu se slevou 15% na celý sortiment - uplatněte slevový kód ML-DUBEN.

Proč je čokoláda Leone tak zvláštní?

čokoládaU Leone čokolády platí: čím méně ingrediencí, tím lepší kvalita! 

Jako všechny produkty Leone, i naše čokoláda má svou jedinečnou vůni, která uchovává mistrovské zpracování a nezaměnitelný nádech pomalého rytmu a zvláštní péče starých časů. Jako jedni z mála čokoládu skutečně vyrábíme (ne jen formujeme) od kakaového bobu až po tabulku. Pražení nejlepších výběrových kakaových bobů ve vlastní pražírně je následováno vychutnáváním "hudby čokolády", která se jemně hněte více jak 60 hodin v kamenných konšovacích nádobách. Tak předejdeme nechtěné kovové příchuti, která se často vyskytuje při průmyslovém zpracování. Leone čokoláda má jedinečnou chuť pečlivě vybraných ingrediencí jako je přírodní třtinový cukr (NE rafinovaný bílý cukr!), mexické vanilkové lusky (NE vanilin!), vysokojakostní čerstvé mléko, piemontské lískové ořechy, zelené sicilské pistácie...

  

 

cokolada-leone-italy  Podívejte, jak se rodí skutečný mistrovský kousek...  leone-cokolada

 

 

výběr bobůPečlivý výběr kakaových bobů

Vybíráme pouze nejkvalitnější kakaové boby, vybíráme pouze mezi prémiovými odrůdami kakaa z celého světa. 

 

praženíPražení ve vlastní pražírně

Jako pouze několik málo v Itálii vyrábíme čokoládu od kakaového bobu po tabulku. Kakaové boby vystavujeme při pražení pouze horkému vzduchu, ne přímým plamenům. Chráníme je tam proti možnému spálení a/nebo nerovnoměrnému pražení.

 

drceni a miseniDrcení a mísení

Pražená semena jsou odslupkována a následně drcena na kousky, které jsou později míseny v mísícím stroji s kamennými válci a stěnami. Zvolili jsme nespoléhat se na ocelové mlýny, ale raději na kamenné válce a cylindry (pouze ze žuly a porfyru), které kousky kakaových bobů méně stlačují a nechají si naší čokoládě uchovat plnou chuť a aroma.

 

rafinaceRafinace

To je zcela nezbytný proces, kterým se eliminují možné pevné a zrnité zbytkové části. Hrubá čokoláda prochází různými cylindry (série tří až pěti), které citlivě redukují její tvrdé části, čímž se docílí homogenní textura.

 

konsovaniProces konšování

Minimálně po dobu 60 hodin hněteme čokoládu v kamenných konšovacích nádobách, abychom docílili jemného a sametového výsledku. Tření, teplo, vzduch a čas odstraní kyselost a třísloviny bez poškození cenných aromatických součástí čokolády.

 

formovaniFormování a tvarování

V závěrečné části výrobního procesu je čokoláda připravená ke vlévání do forem. Jakmile je zchlazena, hotovou tabulku vyjmeme z formy a zabalíme. Pak už je na cestě k Vám.

 

 

Voice

"Guido Monero, jeden z široce uznávaných expertů v piemontské výrobní tradici čokolády, si chtěl splnit svůj sen, vyrábět čokoládu, která bude co nejlépe vyjadřovat osobnost svého tvůrce. Na hony vzdáleno od moderní výrobní logiky, kdy je často z pohodlných důvodů počátečním bodem hmota předpřipraveného kakaa. V Leone továrně na čokoládu výrobní technologie vyžaduje čas a trpělivost, vrací nás zpět do časů dávno zašlých: výroba začíná právě ze samotných surových složek, kakaových bobů, které jsou vybrané z těch nejlepších odrůd a tradičně pražené."